Zdobądź z nami Ślężański Olimp!
Termin biegu przełożony
Sobótka 30.05.2020 29.05.2021
ZAPISZ SIĘ

Strzał w dziesiątkę !?

Materiał archiwalny:

Autor: Jacek Skrzypiński
Data : 2007-06-05

Czternaste, górskie mistrzostwa X LO z Pieszej za nami.

Pogoda, tak jak w latach poprzednich – była odpowiednia! Wprawdzie tuż przed biegiem grzmiało, błyskało – jedna z organizatorek widząc jak błyskawica zmierza w kierunku szczytu, powiedziała – strzał w „dziesiątkę”! Na szczęście burza przeszła obok i uczestnicy oraz organizatorzy odetchnęli z ulgą – XIV Otwarte Mistrzostwa X LO w Biegu Górskim można było sprawnie przeprowadzić!Czternasty raz Sobótka gościła uczestników Otwartych Mistrzostw X LO w Biegu Górskim i tradycyjnie zapewniła im odpowiednia pogodę!

Wprawdzie także spadło trochę deszczu, ale później nic już nie przeszkadzało 131 zawodnikom zmagającym się ze Slężą na 4,1-kilometrowej trasie z prawiem 0,5-kilometrowym przewyższeniem!

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki, foldery własnoręcznie przygotowane i zafundowane przez Maćka Głowackiego i Radla Bołtucia oraz drukarnię Antex, jak i talerz smacznej grochówki. Najlepsi w poszczególnych kategoriach zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi. Spośród tych, którym nie udało się zdobyć nagród za wyniki, rozlosowano 20 dodatkowych upominków.
Podziękowania składamy wszystkim sponsorom oraz osobom, które pomagały w organizacji naszych zawodów. Szczególnie dziękujemy uczniom i nauczycielom naszej szkoły za wielkie zaangażowanie, za poświęcony czas i energie potrzebna do sprawnego przeprowadzenia zawodów.

DZIĘKUJĄC – liczymy na Wasza hojność równie w przyszłym roku!!! A zatem do zobaczenia w sobotę 31 maja 2008 roku w Sobótce!!!

W sobotę 26 maja 2007 r. na stokach Ślęży 131 zawodników zmagało się ze swoim zmęczeniem i górą. Wszystkim, którzy walczyli na 4,1-kilometrowej trasie od przełęczy pod Wieżycą (280 m npm.) na szczyt Ślęży (718 m npm.) należą się słowa uznania i gratulacje. Zwyciężył Karol Bryl ze Strzegomia wynikiem 21.55, osiągając 45 sekund przewagi nad następnym biegaczem – Leszkiem Zającem (ubiegłoroczny zwycięzca) z Politechniki Wrocławskiej – 22.40 i prawie 2 minuty nad trzecim na mecie Bartłomiejem Waloszczykiem (JW Świętoszów) – 23.41.

Najszybszą kobietą była nasza absolwentka, reprezentująca WKS Śląsk Wrocław – Barbara Sobczyk, która potrzebowała 33.13 na zdobycie Ślęży. Druga na górze była Iwona Stankiewicz z Sobótki – 33.39. Tuż za tą dwójką (34.42) finiszowała młodziutka, 11-letnia Jolanta Uciechowska ze SP nr 24 z Opola. Znakomicie zadebiutował w naszych zawodach uczeń klasy I E – Filip Gładki, który osiągając 26.54, zwyciężył wśród uczniów X LO i wygrał jednocześnie kategorię do 19 lat! Drugi w X LO był także debiutant, uczeń klasy I i – Paweł Durbajło (29.26), trzecie miejsce zajął Tomasz Szabat (I B) – 31.22.

Rywalizację dziewcząt wygrała Kinga Murawska (I D) – 44.25 przed Małgorzatą Świsulską i Katarzyną Korzeniowską (ubiegłoroczna zwyciężczyni). W Gimnazjum nr 32 najlepszym okazał się Tomasz Kurpios (II J) – 34.04, przed Filipem Kucharczykiem (III C) i Pawłem Nawarą (III A). Wśród dziewcząt z naszego Gimnazjum najlepiej poradziła sobie ze Ślężą Daria Pawłowska (II M) – 36.42, druga wbiegła Ada Skrzypińska (II J), a na trzeciej pozycji Anna Szczerbik (III C). Dzięki licznym sponsorom nagrody mogliśmy wręczyć najlepszym w poszczególnych kategoriach.

Najlepszym absolwentem X LO był Michał Bisikiewicz, przed Dawidem Dymitrowem i Krzysztofem Kurnolem. Wśród absolwentek – Barbara Sobczyk, przed Magdą Kielan i Karoliną Przybylską-Brzyk. Najmłodszymi uczestnikami Biegu byli Mateusz Herezo (8 lat) ze SP nr 20 oraz Paulina Rogalska (10 lat) ze SP w Mirosławicach. Najstarszym uczestnikiem naszych zawodów był 64-letni Stanisław Podkowski (WKB Piast Wrocław) który na Ślęży znalazł się już po 39.30!

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki, foldery, „smycze” oraz po talerzu smacznej grochówki. Na zakończenie wśród uczestników rozlosowano nagrody dodatkowe – zestawy pączków i przyborów do pisania.

Dziękuję bardzo wszystkim, którzy pomogli w organizacji zawodów – uczniom klas II D i I E oraz nauczycielom! Dziękuję za pełną zaangażowania postawę! To dzięki waszej pracy zawody mają dobre notowania wśród biegaczy! Mam nadzieję, że zapału wystarczy na kolejne, jubileuszowe – XV OM X LO – 31 maja 2008 r.!

Jacek Skrzypiński

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także Śledzić komentarze w kanale RSS.

Możesz używać następujących poleceń„:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się™ na Gravatar.

Ostatnie komentarze