Zdobądź z nami Ślężański Olimp!
Termin biegu przełożony
Sobótka 30.05.2020 29.05.2021
ZAPISZ SIĘ

W sobotę na Ślęży!

Już w sobotę odbędzie się 23. Bieg Górski na Ślężę.

To drugi pod względem długości trwania bieg górski w Polsce. Odbywa się bez przerwy od 1994 roku. To także jeden z najliczniej obsadzonych biegów górskich w naszym kraju – osoby na mecie w roku ubiegłym. Także i w tym roku odbędą się tu Mistrzostwa Polski w Biegu Górskim na Krótkim Dystansie. Jest to po prostu dodatkowa klasyfikacja dotycząca obywateli polskich. Licencja nie jest wymagana.

Można jeszcze zapisać się na bieg, ale wpisowe do opłacenia gotówką w biurze wynosić będzie w tym wypadku 60 zł. Termin wpłaty wpisowego w wysokości 35 zł upłynął 22 maja. Po tym terminie nawet osoby wcześniej zgłoszone zobowiązane są do zapłacenia 60 zł.

Biuro Zawodów czynne będzie w sobotę już od godziny 7:30, dlatego organizatorzy zachęcają, aby nie przyjeżdżać w ostatniej chwili.

Do godziny 10:30 będzie można oddać wierzchnie rzeczy do wywiezienia na górę i tu apelujemy o umiar. Pamiętajmy o ilości uczestników i niech to rzeczywiście będą plecaczki, czy torebki z absolutnie niezbędną do zejścia na start kurteczką, czy bluzą.

Kobiety startują o godzinie 11:00, mężczyźni o 11:10.
Kibicom, jeżeli chcą dojść do mety radzimy wyjść nie później niż o 9:30. Zalecamy spacer przynajmniej do Przełęczy pod Wieżycą. Aby tam być przed zawodniczkami wystarczy wyjść o 10:45.

Każdy, kto ukończy bieg otrzyma pamiątkowy medal http://biegnasleze.pl/prezentujemy-tegoroczny-medal-dla-zdobywcow-slezy/

Schodzić z mety proponujemy czerwonym szlakiem. W znacznej części prowadzi on trasą biegu, omija stromy, a w przypadku wilgotnej pogody wręcz karkołomny podczas zejścia odcinek trasy od szczytu Wieżycy do Przełęczy pod Wieżycą.

Zakończenie jak zwykle o 13:30, nie będzie więc zbyt dużo czasu, aby po biegu wrócić na metę. Nic natomiast nie stoi na przeszkodzie, aby po zawodach zostać w Sobótce na dłużej, aby ponapawać się pięknem Ziemi Ślężańskiej.

Do zobaczenia w sobotę w Sobótce !

Komentarze są… niedostępne.

Ostatnie komentarze